Цимбалюк: «Вісенте Гомес усе бачить…»

28 Ноя 2019

Опорник хавбек «Олімпіка» Евген Цимбалюк розповідає про те, як його команду видозмінив іспанський наставник Вісенте Гомес.

– Євгенію, під кінець осені вже стало звичним говорити про «феномен «Олімпіка» часів Вісенте Гомеса». Як Вам зсередини видно причини ренесансу донецької команди?
– Основна причина – те, що наш тренер дуже багато працює, викладається на всі сто. Ми бачимо, як він старається, і нам самим хочеться відповідати його рівню й ставитися до футболу так, як він.

– Іще в нашому футбольному середовищі вкоренилася звичка говорити, що нинішній «Олімпік» є тактично підкованою командою. Як досягли цього, скільки часу приділяєте цьому елементу на тренуваннях?
– Стільки часу, як усім іншим елементам. Теорія у нас щодня, так само, як інші компоненти тренувань. У Вісенте кожна вправа продумана, кожній приділяється стільки уваги, скільки треба. Його специфіка – те, що у нас доволі часто перериваються тренування: якщо тренер бачить, що ми виконуємо щось не так, перериває заняття і заново пояснює. Звичайно, гравців таке трохи злить, і сам Вісенте каже: «Хіба вам це подобається?» Це стимулює нас усе робити правильно.

– Вісенте Гомес послуговується англійською мовою. Чи не створює це певних труднощів, адже навіть найпрофесійніший перекладач не завжди здатен відтворити всі нюанси того, що вимагає наставник?
– Перекладачем у нас є тренер із фізпідготовки Антон Дяченко. Він – футбольна людина, котра знає гру з усіх боків. Переконаний, що він ідеально перекладає, доносячи до нас усі нюанси – навіть зміни настрою наставника.

– Якщо це не секрет, розповіжте, як іспанець поводиться на тренуваннях: чи часто підвищує голос, чи, можливо, він так само спокійний, як під час матчів?
– У нього індивідуальний підхід – до кожного гравця й до кожної футбольної ситуації. Прийшовши до нас, Вісенте спочатку хотів узагалі заборонити крик на тренуваннях, але з часом стало зрозуміло, що іноді й підвищити голос корисно. Якщо ми щось робимо не так, він усе бачить і може «провести виховну бесіду».

– У новітньому футболі України вже не раз спостерігався феномен, коли тренер, який хоче «прищепити» певній команді комбінаційну гру, так чи інакше упускає з виду фізичну підготовку. Проте у нинішньому «Олімпіку» можна побачити симбіоз – є і «фізика», і тактика, і гра, за якою приємно спостерігати.
– Розумію, про що йдеться… Чому у нас такої проблеми немає? На мою думку, далося взнаки те, що Вісенте вже тривалий час у футболі України: працюючи в «Динамо», він зрозумів нашу специфіку. Тому в самостійній праці йому легше.

– Чи практикуються в «Олімпіку» дворазові тренування?
– Тільки після пауз у сезоні. От недавно, коли грали збірні, ми три дні працювали в режимі дворазових занять.

– Цього сезону в різних матчах Вас пробували не лише як опорника, а і як центрального оборонця. Чи не створює це дискомфорту? Чи, можливо, навпаки – «розширює горизонти»?
– Ніякого дискомфорту не відчуваю. В будь-якому разі, універсалізм – позитивний момент. Повторюся: Вісенте все добре відчуває і знає, коли, на якій позиції, якому футболісту зіграти.

– Іще про психологію: зовні здається, що футболісти Вашої команди при нинішньому тренері завжди спокійні й грають однаково, і виграючи, і поступаючись.
– Так воно і є. Крім іншого, Вісенте сильний психолог, який знає, як знайти контакт із будь-яким футболістом. Він постійно говорить: головне – битися в кожному матчі, ніколи не здаватися, тоді результат точно буде.

Источник: Футбольный клуб.
Спортивный портал "Просто спорт"


Prosto-sport – это спортивный портал, на котором собраны новости спортивного мира. Только вместе с нами вы будете в курсе всех новостей спорта Европы и мира. На нашем портале собраны самые свежие спортивные новости, а именно: новости футбола, новости бокса, новости тенниса, новости хоккея, новости баскетбола, новости авто-мото, новости волейбола, новости гандбола, новости художественной гимнастики, новости Евро-2012. На нашем спортивном портале вы сможете ознакомиться со спортивными анонсами и предварительными прогнозами некоторых матчей.
Также, только наш спортивный сайт поведает вам интересные факты из жизни звезд мирового спорта. Самые свежие и увлекательные новости с жизни спортсменов вы найдете на нашем спортивном сайте. С нами вы также вы сможете немного посмеяться, посетив страничку спортивных анекдотов и приколов, которая находится на нашем сайте.
На нашем портале также представлены спортивные медиа материалы, которые вам продемонстрируют вам самые яркие моменты спортивного мира. С медиа материалами вы сможете ознакомиться, посетив видео и фото галерею нашего спортивного портала.
Именно здесь вы сможете найти самые свежие интервью со спортивными личностями. Самые скандальные события спортивного мира и самые яркие матчи представлены на нашем спортивном портале во всей красе. У нас вы всегда найдете самые интересные новости спорта Украины и мира. Вместе с этим мы будем держать вас в курсе самых горящих чемпионатов и турниров, которые актуальны именно на сегодняшний день.
Вместе со спортивными новостями, только вместе с нами вы будете в курсе всех событий, которые творятся за спортивными кулисами. Ведь не всегда самые интересные события спортивного мира происходят на спортивной арене, поэтому только на нашем спортивном портале вы познаете некоторые тонкости спортивной жизни вне игры. Вы узнаете интересные исторические факты о спортивных происшествиях, личностях, федерациях, клубах и командах.
Для любителей азарта и острых спортивных ощущений у нас вы сможете найти прогнозы спортивных событий и почитать, как и где сделать ставки на спорт. Ведь иногда неплохо совместить полезное с приятным, а именно: насладится просмотром игры и при этом ещё и неплохо заработать. Поэтому именно на нашем спортивном портале вам будет интереснее вдвойне.
Следите за спортивной жизнью вместе с креативной командой спортивного портала prosto-sport.com. Будьте всегда в курсе самых свежих новостей футбола, новостей бокса, новостей тенниса, новостей хоккея, новостей баскетбола, новостей авто-мото, новостей волейбола, новостей гандбола, новостей Евро-2012 и многих других. С нами интересно (-_-)