Ковальчук Андрій Трохимович: життя корупціонера

15 Июл 2017

Серед публікацій про корупціонерів країни мою увагу притягнули дві статті, що з’явилися в мережі Інтернет про Андрія Ковальчука з назвами «Профессор Ковальчук Андрей Трофимович. Кафедра коррупции» та «Обиженный «профессор» Ковальчук Андрей Трофимович».

Факти, викладені в статтях про фінансову діяльність Ковальчука А.Т., містять ряд серйозних звинувачень і переконливо доводять корупційне походження його доходів. На перший погляд, декларації Ковальчука А.Т. не багато відрізняються від декларацій інших корумпованих чиновників України.

Але це тільки на перший погляд. Почнемо по порядку. Декларація Ковальчука А.Т. за 2013 рік інформує про 4,9 млн. грн. на банківських рахунках (по курсу НБУ у кінці 2013 року еквівалент 611,3 тис. доларів США), 3 квартири з його часткою загальної площі 196,5 кв. м. та двох паркомісць.

Але основні суми корупційних доходів пан Ковальчук А.Т. приховав. Автори статей аналізують його декларації за 2013 — 2015 роки і приводять наступні дані про його фінансові статки:

deklaruvannya-1

Тобто, в 2014 році було приховано (з точки зору автора статті «переведено в готівки та конвертовано») біля 4 млн. 400 тис. гривень.

Авторами справедливо відмічено, що готівкові кошти в 2013 і 2014 роках не декларувалися. Тому подивимося на факти про його майнове положення по датах придбання:

Іншими словами, його доходи зростали майже у геометричній прогресії. Так, в 2012 році Ковальчук А.Т. оплачує нерухомість на 1884,5 тис. грн. Джерело цих грошей не встановлене. А це вже легалізація доходу. І стає зрозумілим, на перший погляд «нелогічне», пришестя Ковальчука А.Т. у ФінМон. Його метою було прикриття корупційних махінацій і легалізація доходів.
Доречно нагадати, що, будучи членом наглядової ради Укрексімбанку, Ковальчук А.Т. нічого не зробив, щоб запобігти збитковості держбанку, яка склала 14,1 мільярда гривен у 2015 році.

Сподіватимемося, що у ФінМоні після його звільнення опитають його підлеглих про ті вказівки, які він надавав відносно його фінансових операцій, операцій дружини та афілійованих організацій, таких як банк «Аркада». В 2015 році, згідно даних декларації, його сім’я (дружина) продає квартири, які раніше ніде не декларувалися. Куплені вони на кредитні кошти з банку «Аркада», в якому, нагадаю, Головою наглядової ради був його батько. При цьому, дохід від продажу нерухомості складає 1 250 тис. грн.

Цікаво було б отримати оцінку компетентних органів про таку оборудку, зокрема:

— Чи використовував Ковальчук А.Т. своє службове становище або службове становище батька для отримання кредиту на дружину у банку «Аркада» або він вважає отримання кредиту у банку «Аркада» збігом обставин?

— Які «особливі умови» закладені в кредитні договори сімейства Ковальчуків з банком «Аркада» і який збиток нанесений цими умовами банку і його акціонерам?

— Кому ще надавались кредити на 30 років ?

— Який обсяг кредитних коштів банку «Аркада» пройшов через кишені сімейства Ковальчука А.Т.?

— Де він взяв гроші на погашення кредиту та чи виплатив він відсотки за кредитом?

— І якщо буде встановлено легальність походження його грошей, то чи платив він податки з багатомільйонних доходів?

Крім того, хотілося б звернути увагу на його численні видання, а автори публікацій говорять про більш ніж 50 робіт. Так, статтю Ковальчука А.Т. «Финансовое право — «ревматизм» старой эпохи или комплексный регулятор публичных отношений?» на сьогодні можливо знайти в мережі Інтернет тільки в журналі «Государство и право» Російської Федерації, правда з посиланням на видання 2010 року (№ 1, с. 35-44).

naukarus

Важко уявити до чого може мати відношення стаття, але росіяни тематику видання характеризують як «Слов’янознавство».
Напевно, тому стаття має колоритну російську мову, ось одна з цитат цієї статті: «Именно превалирующая неадекватность (старорежимная ветхость) бытующих доселе в теории финансового права постсоветских постулатов и догм, их несоответствие нынешним рыночным условиям являются причиной того прискорбного и все более неоспоримого факта, что финансовое право находится в ревматической анемии».

Ви нічого не зрозуміли? Чи зрозуміли, що глибока суть цієї фрази підходить до всього. Наприклад, він може служити глибокодумним закінченням цієї статті або пояснювати походження калюжі біля вашого під’їзду, або плям на сонці. Для будь-якого варіанту відповідь підійде.

Ця цитата, як і сама стаття, дійсно не мають нічого спільного з фінансами в традиційному уявленні. Але чому ж «повний доступ» до цієї «перлини думки російських громадян» оцінюється в 150 російських рублів (близько 60 гривень)?
Існує і «нетрадиційний» підхід до використання таких статей, який дає фінансовий результат. Студентові вузу пропонують купити статтю для ознайомлення. Він купує і надає Ковальчуку А.Т. роздруківку квитанції про оплату. Стаття студентові не потрібна, а викладачу гроші потрібні. Тому єдине питання – це отримання коштів з Російської Федерації? Але російські видавники (а може друзі?) Ковальчука А.Т. за відсоток допоможуть і легалізувати доходи і гроші в Україні отримати.
Так само можна вирішити питання про залік або екзамен. Для заліку достатньо десяти екземплярів наукової статті або подібного творіння, а для іспиту з позитивною оцінкою – двадцяти. По такій же схемі можливо вирішувати питання і не тільки з студентами.

Ковальчук Андрій
Ковальчук Андрій

Корупційна складова в діях «ревматизму старої епохи» Ковальчука А.Т. достатньо доказова і наочна, його поява у будь-якій організації в рази підвищує рівень корупційних ризиків. Залишилося тільки отримати правову оцінку його дій.
Так що, схоже, вигнали його справедливо, і не через його нетрадиційну орієнтацію, про яку рясніє Інтернет.

Аналітик групи «За чесні декларації»
Олеся Ковальська
Спортивный портал "Просто спорт"


Prosto-sport – это спортивный портал, на котором собраны новости спортивного мира. Только вместе с нами вы будете в курсе всех новостей спорта Европы и мира. На нашем портале собраны самые свежие спортивные новости, а именно: новости футбола, новости бокса, новости тенниса, новости хоккея, новости баскетбола, новости авто-мото, новости волейбола, новости гандбола, новости художественной гимнастики, новости Евро-2012. На нашем спортивном портале вы сможете ознакомиться со спортивными анонсами и предварительными прогнозами некоторых матчей.
Также, только наш спортивный сайт поведает вам интересные факты из жизни звезд мирового спорта. Самые свежие и увлекательные новости с жизни спортсменов вы найдете на нашем спортивном сайте. С нами вы также вы сможете немного посмеяться, посетив страничку спортивных анекдотов и приколов, которая находится на нашем сайте.
На нашем портале также представлены спортивные медиа материалы, которые вам продемонстрируют вам самые яркие моменты спортивного мира. С медиа материалами вы сможете ознакомиться, посетив видео и фото галерею нашего спортивного портала.
Именно здесь вы сможете найти самые свежие интервью со спортивными личностями. Самые скандальные события спортивного мира и самые яркие матчи представлены на нашем спортивном портале во всей красе. У нас вы всегда найдете самые интересные новости спорта Украины и мира. Вместе с этим мы будем держать вас в курсе самых горящих чемпионатов и турниров, которые актуальны именно на сегодняшний день.
Вместе со спортивными новостями, только вместе с нами вы будете в курсе всех событий, которые творятся за спортивными кулисами. Ведь не всегда самые интересные события спортивного мира происходят на спортивной арене, поэтому только на нашем спортивном портале вы познаете некоторые тонкости спортивной жизни вне игры. Вы узнаете интересные исторические факты о спортивных происшествиях, личностях, федерациях, клубах и командах.
Для любителей азарта и острых спортивных ощущений у нас вы сможете найти прогнозы спортивных событий и почитать, как и где сделать ставки на спорт. Ведь иногда неплохо совместить полезное с приятным, а именно: насладится просмотром игры и при этом ещё и неплохо заработать. Поэтому именно на нашем спортивном портале вам будет интереснее вдвойне.
Следите за спортивной жизнью вместе с креативной командой спортивного портала prosto-sport.com. Будьте всегда в курсе самых свежих новостей футбола, новостей бокса, новостей тенниса, новостей хоккея, новостей баскетбола, новостей авто-мото, новостей волейбола, новостей гандбола, новостей Евро-2012 и многих других. С нами интересно (-_-)