МІЗРАХ ІГОР: ЯК ЗНЯТИ «ЗАБУТИЙ» АРЕШТ З МАЙНА? ВИКОНУЙ, АЛЕ ПЕРЕВІРЯЙ!

8 Мар 2018

Іноді частина громадян, в силу недостатності юридичних знань, стають жертвами непрофесіоналізму, а іноді, і відкрито протиправних дій представників державних органів. В результаті, вони опиняються у складних чи навіть абсурдних ситуаціях, вихід з яких знайти вкрай складно. У такому становищі опинились і декілька читачів, чиї листи до редакції і стали приводом звернення до політика та експерта Ігоря Мізраха.

Уявіть собі, що рішення суду виконане, але через кілька років виявляється те, що все ще не знятий арешт з вашого майна і внаслідок цього продати, обміняти або подарувати ви його не можете. При цьому ніяких документів на руках у вас не залишилось. Знайти крайніх теж важко: виконавча служба робить заяву, що справа вже давно відсутня в архіві і відправляє вас до суду. У свою чергу, звернення до суду також не дає позитивних результатів, оскільки такої справи в суді, природно, теж не виявляється. Наша редакція з’ясувала можливі шляхи вирішення виниклої проблеми у Мізраха Ігоря.

Зніміть арешт негайно!

Відповідно до норм ЗУ «Про виконавче провадження», арешт майна боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення і може накладатися державним виконавцем в тому числі шляхом винесення постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження. Звичайно, перша думка, яка виникає, — взяти дані про справу з реєстру заставного майна, звернення до якого і виявило помилку працівників виконавчої служби. Але що робити, якщо мова йде про давню справу, коли ще не було електронного реєстру? Відповідно, коли такий реєстр з’явився, всі архівні дані були внесені вручну, і не факт, що робилося це ретельно. Наприклад, замість повних реквізитів виконавчого документа (№, дата, ПІБ виконавця і т. д.), на підставі якого проводився арешт майна, могли вказати тільки його назву, найменування виконавчої служби та дані боржника,- повідомив Мізрах.

У будь-якому випадку, арешт на майно повинен зняти або сам відділ державної виконавчої служби (ВДВС), або суд (за умови, що суд його і накладав). Тому, в залежності від ситуації, звертатися доведеться як в ВДВС, так і до суду. У першому випадку, згідно з положеннями ЗУ «Про виконавче провадження», арешт з майна боржника може бути знято за постановою начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, якщо виявлено порушення порядку накладення арешту, встановленого Законом. Звичайно, те, що виконавець забув (а то і не збирався) зняти арешт, на перший погляд, не відноситься до порушення порядку накладення арешту. Але, з іншого боку, несвоєчасне зняття арешту хіба не є порушенням, якщо розглядати його з точки зору порушених прав однієї зі сторін виконавчого провадження, зокрема, боржника? Адже відповідно до норм ЗУ «Про виконавче провадження», державний виконавець має право накладати арешт на майно боржника та заборону на його відчуження. Разом з тим, норми цього ж закону зобов’язують держвиконавця використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб. Логічно, що порушене право, в даному випадку — не знятий арешт з майна особи, яка виконала рішення суду, необхідно відновити.

Тому, звертаючись до ВДВС з вимогою зняти арешт з майна, необхідно аргументувати саме тим, що арешт є незаконним і порушує ваше право як власника володіти, розпоряджатися і користуватися майном. І, за великим рахунком, немає вашої провини в тому, що арешт з майна не був знятий. Закон чітко обумовлює, що виконавче провадження підлягає закінченню у випадку фактичного виконання в повному обсязі рішення за виконавчим документом. Про закінчення виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову з обов’язковим мотивуванням підстав винесення, яка затверджується начальником відділу, якому він безпосередньо підпорядкований. Копії постанови в 3-денний термін направляються сторонам. У разі закінчення виконавчого провадження арешт, накладений на майно боржника, знімається. Інакше кажучи, закрити провадження, повідомити сторони і зняти арешт — це обов’язки ВДВС, розповів Мізрах І.

При цьому не буде зайвим разом з листом надати в ВДВС (якщо є можливість) письмове підтвердження колишнього кредитора про те, що борг погашений в повному обсязі. Але навіть якщо його немає — не біда, адже сумніви ВДВС, що ви сплатили заборгованість і арешт можна знімати, будуть малоймовірними. Терміни виконавчого провадження чітко визначені, а тому арешт не може бути накладено на безстроково-тривалий час — якщо боржник не розраховується, таке майно продають. Власне, його для цього і заарештовують — як гарантію виконання зобов’язання.

Куди піти, кому платити?

Нелогічним буде звертатися в суд, щоб він зняв арешт з вашого майна, накладений ВДВС, проте вельми логічним буде через суд змусити ВДВС зняти такий арешт. І підстав для цього декілька.

Перше полягає в тому, що посадова особа (виконавець) обмежив (вважайте, порушив) ваше право як власника на повноцінне володіння, розпорядження та користування майном. Тобто, жити в будинку або їздити на авто ви можете, а от продати його або подарувати, на жаль, не має змоги. Другий аспект претензій полягає в тому, що ВДВС в особі виконавця не дослухався до зобов’язань, покладених на нього законом, тобто не закінчив розпочате виконавче провадження, хоча боржник і виконав рішення суду в повному обсязі.

Ще одним варіантом, при якому, можливо, вдасться зрушити справу з мертвої точки, можна вважати звернення в прокуратуру і Міністерство юстиції. Прокуратура повинна буде відреагувати, оскільки саме на неї покладено здійснення прокурорського нагляду за додержанням і правильним застосуванням законів, в тому числі і з боку виконавчої служби. У будь-якому випадку, якщо 100% -вого результату звернення в прокуратуру не дасть, то, як мінімум, змусить недбайливих чиновників виконавчої служби поводитися більш адекватно і хоч щось робити для вирішення ситуації, що склалася.
В іншому випадку в бездіяльності працівників виконавчої служби можна запросто побачити службову недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду правам інших осіб, що охороняються законом. А за визначенням істотної шкоди далеко ходити не потрібно. Скажімо, ви хотіли продати будинок або машину, тому що комусь із ваших близьких потрібні гроші на лікування, а через допущену недбалість не тільки продати не можете, але і взяти кредит, тому що майно все ще знаходиться під арештом.

В Мін’юст же варто звернутися хоча б тому, що примусове виконання рішень ВДВС здійснює, будучи частиною системи органів Міністерства юстиції України.

І на закінчення Мізрах Ігор зазначив, що будь-який крок посадової особи повинен бути зафіксований на папері. Особливо педантичним в цьому плані варто бути у випадку, коли мова йде про погашення вами заборгованості. Тому необхідно вимагати всі документи, що підтверджують відкриття, закриття або інші процедури, пов’язані з виконавчим провадженням, аж до того, що після отримання письмового підтвердження про зняття арешту з майна виконавцем варто це перевірити, звернувшись за випискою самостійно.




Футбол


В данном разделе вы найдете самые свежие новости футбольного мира. Новости украинского футбола, а также футбольная жизнь европейского и мирового уровня ждут ваших комментариев. Самые интереснейшие факты футбольных баталий ждут вас в этой рубрике. Также вы узнаете много интересного из личной жизни футболистов и футбольных тренеров.
Анонсы и прогнозы топовых матчей и не только. Интереснейшие факты мира футбола, как на поле, так и вне игры. Только в этом разделе представлены самые жаркие футбольные сенсации. Только у нас самые свежие новости Евро-2012 и новости украинского футбола. Самые курьезные факты из жизни персон футбольного мира. Также благодаря видео обзорам и видео репортажам вы можете смотреть новости футбола прямо у нас на сайте.
У нас вы найдете: новости футбола Испании, новости мирового футбола, новости английского футбола, последние трансферные новости футбола. Также только в этой рубрике вы найдете последние новости футбола в России, новости футбола Анжи, новости футбола Италии, новости футбола Зенит, новости спорта футбол Украина, белорусские новости футбола, и многое другое.
Только для наших посетителей мы приготовили свежие новости футбола Динамо Киев, трансферные новости футбола Украины, новости европейского футбола, Самые свежие новости футбола ждут вас. Продажные и договорные матчи, начало и конец футбольной карьеры, футбольные скандалы и раздоры – все это и многое другое вы найдете в разделе «Футбол».

Вместе со спортивными новостями, только вместе с нами вы будете в курсе всех событий, которые творятся за спортивными кулисами. Ведь не всегда самые интересные события спортивного мира происходят на спортивной арене, поэтому только на нашем спортивном портале вы познаете некоторые тонкости спортивной жизни вне игры.
Для любителей азарта и острых спортивных ощущений у нас вы сможете найти прогнозы спортивных событий и почитать, как и где сделать ставки на спорт. Ведь иногда неплохо совместить полезное с приятным, а именно: насладится просмотром игры и при этом ещё и неплохо заработать. Поэтому именно на нашем спортивном портале вам будет интереснее вдвойне.
Следите за спортивной жизнью вместе с креативной командой спортивного портала prosto-sport.com. Будьте всегда в курсе самых свежих новостей футбола, новостей бокса, новостей тенниса, новостей хоккея, новостей баскетбола, новостей авто-мото, новостей волейбола, новостей гандбола, новостей Евро-2012 и многих других. С нами интересно (-_-)