Розкрадання коштів у Федерації футболу України: хто покриває Андрія Павелка?

14 Фев 2020

Усі подробиці справи – далі.

Понад мільярд гривень на нові спортивні майданчики – зникли. Правоохоронці підозрюють керівників Федерації і особисто президента Андрія Павелка в розкраданні бюджетних коштів. Гроші виділяли на будівництво футбольних полів зі штучним покриттям, утім за півтора року – не вручено жодної підозри.

«Для нас важливо встановити істину – чи були зловживання у розпорядженні бюджетними коштами, які виділялися із бюджету України на побудову цих полів. Мова йде про те, що штучна трава по завищеній ціні виготовлялася, потім саме будівництво майданчика також було по завищеній ціні, і не всі майданчики були побудовані із того, що планувалося побудувати», – наголосив Юрій Загородній, народний депутат, «Опозиційна платформа – За життя».

Виявляється Андрій Павелко ще й зловживав службовим становищем. В Нацагенції з запобігання корупції кажуть, що перебуваючи на посаді голови Бюджетного комітету ініціював та схвалив виділення грошей для Федерації футболу України, яку і очолював на той момент.

«Він одночасно займав посаду голови Бюджетного комітету – тобто, мав повноваження, і одночасно – посаду президента Федерації футболу України, яка ініціювала питання про виділення в державному бюджеті на 2017-2018 рік коштів для бюджетної програми, яка передбачалась для Мінрегіонбуд – для будівництва футбольних полів зі штучним покриттям. Це виділялося з бюджету 250 млн грн, і ці пропозиції були враховані у змінах до бюджету», – наголосила Ірина Мостова, керівниця Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції.

А от у своїх деклараціях Андрій Павелко намагався зійти за скромну та чесну людину. Навіть в декларації про доходи приховав 200 мільйонів гривень. Але під час перевірки декларації всі ці порушення — виявили. Втім, за невідомих причин, члени НАЗК ці факти не взяли до уваги, і оприлюднили протилежне рішення.

«Не декларування статків на такі суми — є кримінальним злочином. Тому в НАЗК готувалися висновки, в яких детально висвітлювалася інформація, всі встановлені факти і порушення і подавалися на розгляд членам НАЗК. У подальшому, уже на сайті НАЗК – цих порушень не було. Водночас на сьогодні, наскільки мені відомо, – ці рішення були оскаржені заявником, який порушував питання, за повідомленням про можливе порушення – коли перевірка була розпочата, це громадська організація я не пам’ятаю, і за рішенням суду ці рішення НАЗК були скасовані і, наскільки мені відомо, НАЗК зобов’язали повторно провести перевірку», – наголосив Ігор Степанов, керівник Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя.

На засідання ТСК запросили і правоохоронців, щоб вони відзвітували про хід розслідування. Адже більшість фактів корупції у Федерації футболу викривали журналісти. Зокрема і про те, що в кишені чиновників, імовірно, пішли не тільки бюджетні кошти, а й 11 мільйонів євро від УЕФА та ФІФА. Гроші виділяли на розвиток футболу в Україні, але чиновники виводили їх на рахунки 28 фіктивних фірм, як оплату за начебто купівлю продуктів.

«Фирма «Ньюпорт Менеджмент» – это агент ФФУ и ему из Федерации футбола поступают указания. Вот вам пришли деньги УЕФА, – переведите их туда-то и туда-то, и вот «Ньюпорт Менеджмент» переводила деньги, а именно – 30 тонн чая элитного, кофе, 2 тонны морепродуктов, электролампочки, электронная техника, транспортные услуги – без указания, что за услуги. Люди просто 11,5 млн евро вывели за пределы страны, вернее – эти деньги до нас так и не дошли», — наголосив Артем Франков, головний редактор журналу «Футбол».

«Були опубліковані матеріали щодо витрати 11 мільйонів євро на закупівлю елітного чаю, кави, морепродуктів. І у нас питають люди: чи це діялося в правовому полі. Зараз знову бачимо розслідування журналістів, які розкривають факти корупційних діянь, в плані будівництва цих майданчиків і ми питаємо в правоохоронців і вимагаємо від них розслідування цих фактів», – наголосив Михайло Цимбалюк, народний депутат, «Батьківщина».

Попри гучні розслідування журналістів і заяви громадських організацій, правоохоронці зі справою затягували, десятки експертиз і слідчих дій тільки належить провести.

«Обсяг великий – саме матеріалів, які підлягають вивченню ТСК. На мою думку, їх фізично нереально розглянути. Якщо будемо не встигати – будемо голосувати за продовження роботи ТСК, тому що дуже фактів багато і в ЗМІ, але ці факти – вони не в повному обсязі всі факти, не в повному обсязі досліджуються правоохоронними органами, неякісно досліджують по деяким — не проведено жодної слідчої дії і слідчі, того не знаючи, прийшовши на ТСК, і коли члени ТСК порахували терміни, в тому числі я, – то терміни закінчилися в минулому році», – зазначив Григорій Мамка, народний депутат, «Опозиційна платформа – За життя».

Члени ТСК сподіваються, що їм таки вдасться зрушити розслідування з мертвої точки і розібратися у фінансових хитросплетіннях ФФУ.

Відеосюжет

Источник: Футбольный клуб.
Спортивный портал "Просто спорт"


Prosto-sport – это спортивный портал, на котором собраны новости спортивного мира. Только вместе с нами вы будете в курсе всех новостей спорта Европы и мира. На нашем портале собраны самые свежие спортивные новости, а именно: новости футбола, новости бокса, новости тенниса, новости хоккея, новости баскетбола, новости авто-мото, новости волейбола, новости гандбола, новости художественной гимнастики, новости Евро-2012. На нашем спортивном портале вы сможете ознакомиться со спортивными анонсами и предварительными прогнозами некоторых матчей.
Также, только наш спортивный сайт поведает вам интересные факты из жизни звезд мирового спорта. Самые свежие и увлекательные новости с жизни спортсменов вы найдете на нашем спортивном сайте. С нами вы также вы сможете немного посмеяться, посетив страничку спортивных анекдотов и приколов, которая находится на нашем сайте.
На нашем портале также представлены спортивные медиа материалы, которые вам продемонстрируют вам самые яркие моменты спортивного мира. С медиа материалами вы сможете ознакомиться, посетив видео и фото галерею нашего спортивного портала.
Именно здесь вы сможете найти самые свежие интервью со спортивными личностями. Самые скандальные события спортивного мира и самые яркие матчи представлены на нашем спортивном портале во всей красе. У нас вы всегда найдете самые интересные новости спорта Украины и мира. Вместе с этим мы будем держать вас в курсе самых горящих чемпионатов и турниров, которые актуальны именно на сегодняшний день.
Вместе со спортивными новостями, только вместе с нами вы будете в курсе всех событий, которые творятся за спортивными кулисами. Ведь не всегда самые интересные события спортивного мира происходят на спортивной арене, поэтому только на нашем спортивном портале вы познаете некоторые тонкости спортивной жизни вне игры. Вы узнаете интересные исторические факты о спортивных происшествиях, личностях, федерациях, клубах и командах.
Для любителей азарта и острых спортивных ощущений у нас вы сможете найти прогнозы спортивных событий и почитать, как и где сделать ставки на спорт. Ведь иногда неплохо совместить полезное с приятным, а именно: насладится просмотром игры и при этом ещё и неплохо заработать. Поэтому именно на нашем спортивном портале вам будет интереснее вдвойне.
Следите за спортивной жизнью вместе с креативной командой спортивного портала prosto-sport.com. Будьте всегда в курсе самых свежих новостей футбола, новостей бокса, новостей тенниса, новостей хоккея, новостей баскетбола, новостей авто-мото, новостей волейбола, новостей гандбола, новостей Евро-2012 и многих других. С нами интересно (-_-)